  • 2220J5K00561MXR
2220J5K00561MXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J5K00561MXR
HK JDW NO:
419-2220J5K00561MXR
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J5K00561MXR
Description:
560pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J5K00561MXR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm