  • 2220J5K00100KCT
2220J5K00100KCT
advertisement
Manufacturer No:
2220J5K00100KCT
HK JDW NO:
419-2220J5K00100KCT
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J5K00100KCT
Description:
10pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J5K00100KCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm