  • 2220J2K50471KXT
2220J2K50471KXT
advertisement
Manufacturer No:
2220J2K50471KXT
HK JDW NO:
419-2220J2K50471KXT
Datasheet:
2220J2K50471KXT
Description:
470pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J2K50471KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    2500V 2.5kV
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm