  • 2220J1K20331GCT
2220J1K20331GCT
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K20331GCT
HK JDW NO:
419-2220J1K20331GCT
Datasheet:
2220J1K20331GCT
Description:
330pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K20331GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm