  • 2220J1K00182GFR
2220J1K00182GFR
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K00182GFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2220J1K00182GFR
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J1K00182GFR
Description:
1800pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K00182GFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%