  • 2220J1K00121JFR
2220J1K00121JFR
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K00121JFR
HK JDW NO:
419-2220J1K00121JFR
Datasheet:
2220J1K00121JFR
Description:
120pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K00121JFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm