  • 2220J0500333GCT
2220J0500333GCT
advertisement
Manufacturer No:
2220J0500333GCT
HK JDW NO:
419-2220J0500333GCT
Datasheet:
2220J0500333GCT
Description:
0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0500333GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm