  • 2220CC105KAZ2A
2220CC105KAZ2A
advertisement
Manufacturer No:
2220CC105KAZ2A
HK JDW NO:
66-2220CC105KAZ2A
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220CC105KAZ2A
Description:
FLEXITERM® 1μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 2295
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
2220CC105KAZ2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    FLEXITERM®
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.134 3.40mm