  • 2220AC682KAT1A
2220AC682KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
2220AC682KAT1A
HK JDW NO:
66-2220AC682KAT1A
Package:
2220
Datasheet:
2220AC682KAT1A
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 2220
Step5Bar-code shipping tag
2220AC682KAT1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    2.2098mm
  • Length
    5.7mm