  • 2215YA250821GCRSPU
2215YA250821GCRSPU
advertisement
Manufacturer No:
2215YA250821GCRSPU
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2215YA250821GCRSPU
Package:
2215 (5738 Metric)
Description:
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2215 (5738 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2215YA250821GCRSPU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2215 (5738 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm