  • 2211YA250271JXRSP
2211YA250271JXRSP
advertisement
Manufacturer No:
2211YA250271JXRSP
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2211YA250271JXRSP
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
2211YA250271JXRSP
Description:
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211YA250271JXRSP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Safety, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm