  • 2211JA250820KCRSP
2211JA250820KCRSP
advertisement
Manufacturer No:
2211JA250820KCRSP
HK JDW NO:
419-2211JA250820KCRSP
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
2211JA250820KCRSP
Description:
82pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211JA250820KCRSP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm