  • 2211JA250100JCTSPU
2211JA250100JCTSPU
advertisement
Manufacturer No:
2211JA250100JCTSPU
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2211JA250100JCTSPU
Package:
2211 (5728 Metric)
Description:
10pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211JA250100JCTSPU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm