  • 22-333.511D
22-333.511D
advertisement
Manufacturer No:
22-333.511D
Manufacturer:
EAO
HK JDW NO:
225-22-333.511D
Package:
Datasheet:
Description:
Switch Key Lock N.O. DPST 45° Flat Key 10A 400VAC 3.6N Screw 40000Cycles Panel Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22-333.511D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    22
  • Feature
    IP65
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Positions
    2
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Actuator Type
    Flat Key
  • Circuit
    DPST-NO
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
  • Switch Type
    KEYLOCK SWITCH
  • Contact Timing
    Not Specified
  • Angle of Throw
    90°
  • Depth Behind Flange
    59.50mm