  • 2195QA5-12V
2195QA5-12V
advertisement
Manufacturer No:
2195QA5-12V
HK JDW NO:
894-2195QA5-12V
Package:
Datasheet:
2195QA5-12V
Description:
LED IND LIGHT GRN 12V QC PNL MT
Step5Bar-code shipping tag
2195QA5-12V
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Published
    2008
  • Series
    2195QA
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Incandescent
  • Voltage - Rated
    12V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Color
    Green
  • Height
    25.146mm