  • 2191QUX1-12V
2191QUX1-12V
advertisement
Manufacturer No:
2191QUX1-12V
HK JDW NO:
894-2191QUX1-12V
Package:
Datasheet:
2191QUX1-12V
Step5Bar-code shipping tag
2191QUX1-12V
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE AND RESISTOR
  • Viewing Angle
    65 °
  • Forward Current
    10mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Forward Voltage
    12V
  • Luminous Intensity
    6.3 mcd
  • Overall Height
    7.11mm