  • 2191QLX1-24V
2191QLX1-24V
advertisement
Manufacturer No:
2191QLX1-24V
HK JDW NO:
894-2191QLX1-24V
Package:
Datasheet:
2191QLX1-24V
Description:
LED IND LIGHT RED 24V
Step5Bar-code shipping tag
2191QLX1-24V
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    2191QL
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    24V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Illumination Color
    Red
  • Overall Height
    8.636mm