  • 2191QL5-24V
2191QL5-24V
advertisement
Manufacturer No:
2191QL5-24V
HK JDW NO:
894-2191QL5-24V
Package:
Datasheet:
2191QL5-24V
Description:
LED IND LIGHT 24V GREEN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2191QL5-24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Material
    Polycarbonate
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2011
  • Series
    2191QL
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    24V
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Forward Voltage
    24V
  • Lens Color
    Green
  • Height
    33.274mm
  • Width
    9.652mm