  • 2191FR-6.56X10
2191FR-6.56X10
advertisement
Manufacturer No:
2191FR-6.56"X10"
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-2191FR-6.56"X10"
Package:
Datasheet:
2191FR-6.56X10
Description:
TAPE CLOTH GRAY 6.56"X 10"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2191FR-6.56X10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Series
    2191FR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Gray
  • Usage
    Shielding
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Backing, Carrier
    Polyester, Metalized
  • Tape Type
    Cloth Tape
  • Length
    10.00 254.00mm
  • Width
    6.56 166.6mm
  • Thickness
    0.0055 5.5mils 0.140mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0002 0.2mils 0.005mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0053 5.3mils 0.135mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25