  • 20DPCS5C
20DPCS5C
advertisement
Manufacturer No:
20DPCS5C
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-20DPCS5C
Package:
Datasheet:
20DPCS5C
Description:
SINGLE 250V 20A CHASSIS SCREW-SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
20DPCS5C
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 20DPCS5C.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Box
  • Published
    2008
  • Series
    DP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Stud, Threaded
  • Applications
    General Purpose
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    20A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (8-32)
  • Voltage - Rated AC
    115V 250V