  • 200MSP4T1B3M7REH
200MSP4T1B3M7REH
advertisement
Manufacturer No:
200MSP4T1B3M7REH
HK JDW NO:
239-200MSP4T1B3M7REH
Package:
Datasheet:
200MSP4T1B3M7REH
Step5Bar-code shipping tag
200MSP4T1B3M7REH
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 4.95mm Dia
    Non-Illuminated
  • Illumination Type
    Illuminated, Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    10-48
  • Actuator Length
    9.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Panel, Vertical
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle, Vertical
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V