  • 200MSP2T4B2VS2RE
200MSP2T4B2VS2RE
advertisement
Manufacturer No:
200MSP2T4B2VS2RE
HK JDW NO:
239-200MSP2T4B2VS2RE
Package:
Datasheet:
200MSP2T4B2VS2RE
Description:
Quantity:
In Stock : 6224
Step5Bar-code shipping tag
200MSP2T4B2VS2RE
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Housing Material
    STAINLESS STEEL
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Terminal Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    10.5664mm
  • Body Breadth
    5.08 mm
  • Switch Function
    On-Mom
  • Contact Resistance
    0.02mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1000VRMS V
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    5
  • Contact Function
    ON-(ON)
  • Bushing Length
    0.22 inch
  • Body Height
    9.525mm
  • Length - Termination
    0.13 inch
  • Actuator Length
    12.70mm