  • 200MSP1T2B4VS2RE
200MSP1T2B4VS2RE
advertisement
Manufacturer No:
200MSP1T2B4VS2RE
HK JDW NO:
239-200MSP1T2B4VS2RE
Package:
Datasheet:
200MSP1T2B4VS2RE
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
200MSP1T2B4VS2RE
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Termination
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-On
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    5.33mm