  • 200AWMSP2T2A1M6RE
200AWMSP2T2A1M6RE
advertisement
Manufacturer No:
200AWMSP2T2A1M6RE
HK JDW NO:
239-200AWMSP2T2A1M6RE
Package:
Datasheet:
200AWMSP2T2A1M6RE
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
200AWMSP2T2A1M6RE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    200A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-Mom
    Non-Illuminated
  • Illumination Type
    Illuminated, Non-Illuminated
  • Actuator Length
    6.10mm