  • 200AWMDP3T2A1M6RE
200AWMDP3T2A1M6RE
advertisement
Manufacturer No:
200AWMDP3T2A1M6RE
HK JDW NO:
239-200AWMDP3T2A1M6RE
Package:
Datasheet:
200AWMDP3T2A1M6RE
Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
200AWMDP3T2A1M6RE
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2005
  • Series
    200A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-On
    Non-Illuminated
  • Illumination Type
    Illuminated, Non-Illuminated
  • Actuator Length
    6.10mm