  • 200AWMDP1T2A1M7RE
200AWMDP1T2A1M7RE
advertisement
Manufacturer No:
200AWMDP1T2A1M7RE
HK JDW NO:
239-200AWMDP1T2A1M7RE
Package:
Datasheet:
200AWMDP1T2A1M7RE
Description:
Quantity:
In Stock : 1544
Step5Bar-code shipping tag
200AWMDP1T2A1M7RE
  • Switch Function
    On-On
  • Actuator Length
    6.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Dust Tight, IP67, Waterproof
  • Mount
    Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    200A
  • Published
    2002
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    20V