  • 20021521-00030D8LF
20021521-00030D8LF
advertisement
Manufacturer No:
20021521-00030D8LF
HK JDW NO:
44-20021521-00030D8LF
Package:
Description:
Minitek127® 20021521 Series 2-Row Header Solder Copper Alloy Tube Surface Mount Gold Plastic 30-Position Board to Cable/Wire 0.220 5.60mm Height
Step5Bar-code shipping tag
20021521-00030D8LF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Series
    Minitek127® 20021521
  • Feature
    Keying Slot, Pick and Place
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    5.1mm
  • Insulation Height
    0.220 5.60mm
  • Style
    Board to Cable/Wire
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Insulation Color
    Black
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Shrouding
    Shrouded - 4 Wall
  • Number of Contacts
    30
  • Housing Color
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    25.35mm