  • 20021511-00030T4LF
20021511-00030T4LF
advertisement
Manufacturer No:
20021511-00030T4LF
HK JDW NO:
44-20021511-00030T4LF
Package:
Datasheet:
Description:
Minitek127® 20021511 Series 2-Row Header Solder Copper Alloy Tube Through Hole Gold Plastic 30-Position Board to Cable/Wire 0.213 5.40mm Height
Step5Bar-code shipping tag
20021511-00030T4LF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Series
    Minitek127® 20021511
  • Published
    2012
  • Feature
    Keying Slot
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    125V
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    5.1mm
  • Insulation Height
    0.213 5.40mm
  • Style
    Board to Cable/Wire
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    30A
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Insulation Color
    Black
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Contact Length - Post
    0.091 2.30mm
  • Shrouding
    Shrouded - 4 Wall
  • Number of Contacts
    30
  • Housing Color
  • Lead Length
    2.3mm
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    25.35mm