  • 1V5KE110A
1V5KE110A
advertisement
Manufacturer No:
1V5KE110A
HK JDW NO:
799-1V5KE110A
Package:
DO-201AD, Axial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 7861
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1V5KE110A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-201AD, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-201AD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Base Part Number
    1V5KE110
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    106V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    152V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    94V