  • 1SV234-TB-E
1SV234-TB-E
advertisement
Manufacturer No:
1SV234-TB-E
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-1SV234-TB-E
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
1SV234-TB-E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SV234-TB-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    LAST SHIPMENTS (Last Updated: 1 week ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Pin Count
    3
  • Max Current Rating
    50mA
  • Power Dissipation-Max
    150mW
  • Diode Type
    PIN - 1 Pair Series Connection
  • Forward Current
    50mA
  • Forward Voltage
    950mV
  • Capacitance @ Vr, F
    0.23pF @ 50V 1MHz
  • Reverse Voltage (DC)
    50V
  • Resistance @ If, F
    5Ohm @ 10mA 100MHz
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.5mm