  • 1SMA120Z R3G
1SMA120Z R3G
advertisement
Manufacturer No:
1SMA120Z R3G
HK JDW NO:
799-1SMA120Z R3G
Datasheet:
1SMA120Z R3G
Description:
550Ohms ±5% 1μA @ 91.2V -55°C~175°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 14781
Step5Bar-code shipping tag
1SMA120Z R3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 91.2V
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    550Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    120V