  • 1MD26-3560-00C-300
1MD26-3560-00C-300
advertisement
Manufacturer No:
1MD26-3560-00C-300
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-1MD26-3560-00C-300
Package:
Description:
D-Sub Cables 26P SDR-MDR STRT Std Cable 3m
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1MD26-3560-00C-300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    PVC
  • Published
    2008
  • Series
    Shrunk Delta Ribbon (SDR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    D-Sub
  • Color
    Grey
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    30V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Conductors
    26
  • Configuration
    Centronics 26 pos Male to Male
  • Cable Type
    Round, Gray
  • Wire/Cable Type
    Ribbon
  • Cable Length
    3m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG