  • 19C030PV5L
19C030PV5L
advertisement
Manufacturer No:
19C030PV5L
HK JDW NO:
384-19C030PV5L
Package:
Cylinder, Threaded
Datasheet:
19C030PV5L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C030PV5L
    Select All
  • Applications
    Board Mount
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Output
    0 mV ~ 100 mV
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Output Voltage
    100mV
  • Max Supply Voltage
    15V
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Max Supply Current
    2mA
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Operating Pressure
    -30PSI (-206.84kPa)
  • Pressure Type
    Vacuum
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 1/4 6.35mm NPT
  • Maximum Pressure
    -90PSI (-620.53kPa)
  • Height
    82.04mm
  • Length
    21.99mm
  • Width
    19.05mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    19 mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C