  • 19C015PV3K
19C015PV3K
advertisement
Manufacturer No:
19C015PV3K
HK JDW NO:
384-19C015PV3K
Datasheet:
19C015PV3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C015PV3K
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    19 mm
  • Voltage - Supply
    15V
  • Output
    0 mV ~ 100 mV (10V)
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Operating Pressure
    -15PSI (-103.42kPa)
  • Pressure Type
    Vacuum
  • Port Style
    No Port
  • Maximum Pressure
    -45PSI (-310.26kPa)
  • Sensors/Transducers Type
    PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE
  • Height
    60.07mm
  • Length
    22.1mm
  • Width
    22.1mm