  • 19C015PA3K
19C015PA3K
advertisement
Manufacturer No:
19C015PA3K
HK JDW NO:
384-19C015PA3K
Package:
Cylinder
Datasheet:
19C015PA3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C015PA3K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Cylinder
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    19 mm
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Board Mount
  • Voltage - Supply
    15V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Output
    0 mV ~ 100 mV (10V)
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Max Supply Current
    2mA
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Response Time
    100 μs
  • Operating Pressure
    15PSI (103.42kPa)
  • Pressure Type
    Absolute
  • Linearity
    0.25 %
  • Maximum Pressure
    45PSI (310.26kPa)
  • Sensors/Transducers Type
    PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE
  • Housing
    STAINLESS STEEL
  • Pressure Range-Max
    15 Psi
  • Offset-Nom
    0MV
  • Port Type
    FLUSH MOUNT WITH FLANGE
  • Height
    60.07mm
  • Length
    22.1mm
  • Width
    22.1mm