  • 194D226X0015G2B
194D226X0015G2B
advertisement
Manufacturer No:
194D226X0015G2B
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-194D226X0015G2B
Package:
G
Datasheet:
194D226X0015G2B
Description:
22μF 20% 85°C-Max -55°C-Min G
Step5Bar-code shipping tag
194D226X0015G2B
  • Package / Case
    G
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Depth
    2.79mm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.5μA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm