  • 194D104X9050A2T
194D104X9050A2T
advertisement
Manufacturer No:
194D104X9050A2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-194D104X9050A2T
Package:
1005
Datasheet:
194D104X9050A2T
Description:
100nF 10% 85°C-Max -55°C-Min Tantalum 1005
Step5Bar-code shipping tag
194D104X9050A2T
  • Package / Case
    1005
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    1.27mm