  • 1905BP18A0050E
1905BP18A0050E
advertisement
Manufacturer No:
1905BP18A0050E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-1905BP18A0050E
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
1905BP18A0050E
Description:
Signal Conditioning 1.9GHz Band Pass Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1905BP18A0050E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    1.905GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    50MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    1.65dB
  • Insertion Loss (dB)
    1.65 dB
  • Height (Max)
    0.055 1.40mm