  • 18CUD92BJ
18CUD92BJ
advertisement
Manufacturer No:
18CUD92BJ
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-18CUD92BJ
Package:
Datasheet:
Description:
STARTER,COMBO SZ0,5.5-22AMPS,N1,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
18CUD92BJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 18CUD92BJ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 40°C
  • Series
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    24VAC
  • Interface
  • Current - Output
    18A
  • Voltage - Load
    600V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    2237 W