  • 18CUC82NL
18CUC82NL
advertisement
Manufacturer No:
18CUC82NL
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-18CUC82NL
Package:
Datasheet:
Description:
STARTER,COMBO SZ0,3-12AMPS,N12/3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
18CUC82NL
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 18CUC82NL.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 40°C
  • Series
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    277VAC
  • Interface
  • Current - Output
    18A
  • Voltage - Load
    600V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Motor Starter
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    3730 W