  • 185332K100RAB-F
185332K100RAB-F
advertisement
Manufacturer No:
185332K100RAB-F
HK JDW NO:
192-185332K100RAB-F
Datasheet:
185332K100RAB-F
Description:
185 3300pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
185332K100RAB-F
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C