  • 184153J250RAB-F
184153J250RAB-F
advertisement
Manufacturer No:
184153J250RAB-F
HK JDW NO:
192-184153J250RAB-F
Datasheet:
184153J250RAB-F
Description:
184 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
184153J250RAB-F
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4114
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    3.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%