  • 184103J400RAA-F
184103J400RAA-F
advertisement
Manufacturer No:
184103J400RAA-F
HK JDW NO:
192-184103J400RAA-F
Package:
Radial
Datasheet:
184103J400RAA-F
Description:
184 10000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
184103J400RAA-F
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    184
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4114
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    3.5mm