  • 1825Y6K00102KXR
1825Y6K00102KXR
advertisement
Manufacturer No:
1825Y6K00102KXR
HK JDW NO:
419-1825Y6K00102KXR
Datasheet:
1825Y6K00102KXR
Description:
FlexiCap™ 1000pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y6K00102KXR
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%