  • 1825Y1K50122KXT
1825Y1K50122KXT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y1K50122KXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1825Y1K50122KXT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825Y1K50122KXT
Description:
FlexiCap™ 1200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y1K50122KXT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%