  • 1825Y0630392KCT
1825Y0630392KCT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y0630392KCT
HK JDW NO:
419-1825Y0630392KCT
Datasheet:
1825Y0630392KCT
Description:
FlexiCap™ 3900pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y0630392KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm