  • 1825SC393KAZ1A
1825SC393KAZ1A
advertisement
Manufacturer No:
1825SC393KAZ1A
HK JDW NO:
66-1825SC393KAZ1A
Description:
FLEXITERM® 0.039μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.248W 4.60mmx6.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825SC393KAZ1A
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.134 3.40mm
  • Thickness
    2.54mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FLEXITERM®
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.248W 4.60mmx6.30mm