  • 1825SC333KAZ1A
1825SC333KAZ1A
advertisement
Manufacturer No:
1825SC333KAZ1A
HK JDW NO:
66-1825SC333KAZ1A
Description:
SIZE(FLEXITERM)HV 33nF 1.5kV Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
1825SC333KAZ1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    SIZE(FLEXITERM)HV
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
    1825
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm