  • 1825SC103KAT1AJ
1825SC103KAT1AJ
advertisement
Manufacturer No:
1825SC103KAT1AJ
HK JDW NO:
66-1825SC103KAT1AJ
Description:
10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825SC103KAT1AJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm