  • 1825J3K00151FCR
1825J3K00151FCR
advertisement
Manufacturer No:
1825J3K00151FCR
HK JDW NO:
419-1825J3K00151FCR
Datasheet:
1825J3K00151FCR
Description:
150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J3K00151FCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm